غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندز 10

ویندوز ۱۰ خودکار بروزرسانی های روزانه را دانلود می کند، حجم دانلود این بروزرسانی ها ممکن است زیاد باشد و علاوه بر حجم اینترنت بر سرعت آن هم تاثیر بگذارد.

در ویندوز ۱۰ کاربر مانند قبل به راحتی قادر نیست که این عملیات را لغو کند ، در ادامه دو روش جهت غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز ۱۰ را توضیح می دهیم :

روش اول : بخش سرویس ها

در ابتدا دکمه ویندوز را به همراه دکمه R فشار دهید تا پنجره RUN برای شما باز شود ( همچنین می توانید به منوی Start بروید و در بخش جستجو کلمه Run تایپ کنید) ، در کادر پنجره کلمه services.msc تایپ کنید و بعد Ok رو بزنید تا پنجره Services باز شود.

شما میتوانید از مسیر زیر هم وارد پنجره Services شوید :

Start – Control Panel – System and Security – Administrative Tools – Services

در پنجره Services دنبال گزینه‌ Windows Update  باشید. دابل کلیک کنید.در پنجره باز شده و در سربرگ General  قسمت Startup Type را روی Disabled قرار دهید و در قسمت Service Status روی Stop کلیک کنید و Ok کنید.

روش دوم : بخش رجیستری

در ابتدا دکمه ویندوز را به همراه دکمه R فشار دهید تا پنجره RUN باز شود .در کادر پنجره کلمه  regeditتایپ کنید و بعد Ok رو بزنید  و اگر پیغامی داده شد روی Yes کلیک نمایید.

در پنجره‌‌‌ی Registry Editor در سمت چپ به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

اگر گزینه AUOptions وجود داشت روی آن دابل کلیک کنید و در بخش Value Data عدد ۲ رو وارد کنید و اگر این گزینه وجود نداشت در فضای خالی سمت‌ راست پنجره راست کلیک کنید و از منوی New گزینه DWORD  را بر اساس نوع ویندوز ۳۲ یا ۶۴ بیتی  انتخاب نمایید . نام آن را AUOptions قرار دهید . در بخش Value Data عدد ۲ و در بخش Base گزینه Hexadecimal رو انتخاب می کنیم . Ok کنید و سیستم رو ریستارت نماید.

بهتر است که هر دو روش را برای اطمینان خاطر انجام دهید.